Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Užasná sobota 18. 5 2024

GALÉRIA
Dátum: 20.05.2024
Autor: Marcela Kapustová (starostka)
Užasná sobota 18. 5 2024

Sobota 18.5 2024

V sobotu 18.5 2024 sa v našej obci diali vec. Obecný úrad v spolupráci  s O.Z.Oriešky   a DHZ Lieskovany zorganizovali podujatia celu celu sobotu.

Napriek predpovedi  počasia sme sa odhodlali na benefičné podujatie Behom krokom na Levočskú  horu. Rekordný počet účastníkov 48 sa podľa svojich  schopností odhodlalo na Beh -krok z Tepličky nad Hornádom cez Lieskovany, Danišovce , Pod Kačelák na Šibenik až na Levočskú horu. Odmenou im nebolo len slnečné počasie ale aj ich štedré  finančné dary venované našej bojovníčke Katke.

Vyvrcholením bola sv.omša,  ktorú celebroval  náš bývalý p .kaplán Adam, ktorý si celu trasu aj odbehol.

Všetkým zúčastnením ďakujeme a povzbudzuje do ďalších skvelých podujatí

Po odbehnutí a zotavení sme sa stretli vo večerných hodinách v miestnom parku. Tu nám naši šikovní chlapi a chlapci postavili nadherný18 m. máj. Dievčatá sa nenechali zahanbiť pripravili skvelé občerstvenie a vyzdobili stužkami máj. Do tanca a spevu nám prišli hrať užasni pani muzikanti zo Spišského Podhradia. Skvelá  hudba sa niesla našou dedinou.

Poďakovanie patrí všetkým zúčastnením ale a to hlavne tím ,ktorí sa podieľali na pripraví  podujatie. Značenie trasy behu, organizačné zabezpečenie stanovíšť, prinesenie stromu na máj jeho úpravu a samotné stavenie, muzikantom za skvelú zábavu.

 Tešíme sa na ďalšie ročníky.